computer-767781_1280

Jeżeli potrzebujemy komputera do pracy, to pojawia się dylemat – co wybrać – wybrać komputer stacjonarny czy może raczej laptop? Oto pytania, na jakie należy sobie odpowiedzieć, by podjąć dobrą decyzję.

Co to za praca?
– oto pierwsze, ważne pytanie, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć. Jeśli bowiem praca będzie na miejscu, ciągle w tym samym pomieszczeniu, to sprawdzi się i laptop i pecet, lecz jeśli mamy w planach częste wyjazdy, spotkania z klientami itp., no to opcja jest tylko jedna, wybór dokonuje się sam – bierzemy laptopa!

Stricte firmowy komputer?
Kolejne pytanie, jakie się rodzi, brzmi – czy komputer, który zamierzamy zakupić, będzie nam służyć faktycznie li i jedynie do celów służbowych czy może raczej zamierzamy używać go także prywatnie? Wydaje się, że do celów służbowych, w biurze, czy nawet w domu, o ile praca będzie tylko na miejscu, spokojnie wystarczy komputer stacjonarny. Jednak jeżeli to będzie komputer na wpół służbowy, to może lepiej pomyśleć o laptopie? Przecież nie chcemy wolnego czasu kojarzyć z pracą, a jeśli będziemy służbowo i prywatnie wciąż siedzieć w jednym miejscu (bo przy komputerze stacjonarnym umiejscowionym w jednym miejscu), to tak się właśnie stanie.